menu

SANATÇI

Rıdvan Acar

Mardin Kızıltepe ilçesinde dünyaya geldim ve halen orada yaşamaktayım. Henüz 6 sınıftayken Türkçe öğretmenizin küçük dijiital fotograf makinesini okula birkaç defa getirip, bizi fotoğraf çekmesinin ardından, makineyi elime almamla fotoğraf ilgim ve serüvenim başladı.

Adım adım fotoğrafa merak sarmamın yanısıra, en çok ilgimi çeken manzara, yaşam, yaşlı, portre, çocuk oldu. Bir taraftan yaşam adı altında sokak fotoğrafçılığı yaparken, bir taraftan da kendimi geliştirip gelin damat sektöründe ilerledim. Ama sokak fotoğrafçılığının bana verdiği mutluluk, yeni insanlar tanımam, sayısız yaşlı nine ve teyzeyle fotoğraftan çok, yaşamlarını dinleyerek kah ağlayarak, kah gülerek ve onları resmederken bana verdiği huzur mutluluk hep ayrı olmuştur.

14 senelik fotoğrafla tanışma serüvenimde hem gelin, damat hem de sokak fotografçılığını yapmaya devam ediyorum ve hergün kendimi bilgisiz hissedip, geliştirmeye daha çok merak sarıyorum. İyi ki  öğretmenimiz bizim fotografımızı çekti ve iyi ki makineyle birkaç dakikalığına beni başbaşa bıraktı. Her zaman daha iyiye gitmek ve daha çok yaşam dinlemek, izlemek ve görmek için her daim azimle çalışmaya devam ediyorum.

Klasik söz olacak ama "Fotoğraf Aşk'tır". Bunu hisseden ve yaşayan bilir. Aşk olmasının yanında, fotograf çekerken hissetiğin huzuru, mutluluğu bana göre hiç bir şey yaşatamaz, yaşatmamıştır.

Son olarak da fotoğrafı sevelim, insanı sevelim ve yaşamın bize verdiklerine sımsıkı sarılıp hep azimle çalışmaya devam edelim.


Kullanılan Temalar
Fotoğraf Photography

Geri Dön

ESERLER